Lübnan Nakliye

Lübnan Doğu Akdeniz ülkelerinden birisi ve bir Ortadoğu ülkesidir. Türkiye ile Lübnan arasında çok uzun yıllara dayanan ithalat, ihracat faaliyetleri bulunmakta, bu esnada da Lübnan nakliye firmalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Seyid Lojistik olarak çeyrek asra yakın süredir Lübnan’a gitmesi gereken yükler konusunda iş ortaklarımıza yardımcı oluyor, kaliteli, güvenli, hızlı ve uygun fiyatlı çözümlerimizle fark yaratıyoruz.

Lübnan ile Türkiye arasında Suriye toprakları vardır. Geçmişte Suriye üzerinden karayoluyla Lübnan sınırlarına geçilerek dağıtım yapılabiliyorken 2010’lardan itibaren güzergâh değişimleri olmuştur. Suriye’de başlayan iç savaş ticari faaliyetleri de etkilemiş, yeni güzergahların ortaya çıkmasına ya da ağırlığın başka alanlara kaydırılmasına neden olmuştur.

Firmamız her zaman müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarına devam etmiş, en güvenli ve en hızlı güzergahlarda çeşitli nakliye türleriyle hizmetlerine devam etmektedir. Lübnan’a da farklı nakliye türleriyle taşımacılıklarımız aralıksız sürmektedir.

Parsiyel Nakliye

Lübnan ile Türkiye arasındaki ticaret oldukça farklı sektörlerde, farklı yoğunluklarda devam etmektedir. Bu nedenle zaman zaman müşterilerimizin Lübnan’a bir aracı komple doldurmayacak miktarda yüklerinin taşınması gerekebilmektedir. Parsiyel nakliye tam da bu noktada kurtarıcı olmaktadır.

Lübnan parsiyel nakliye uygulamalarımızla parça yüklerinizi başarıyla Lübnan’a ulaştırabiliyoruz. Bunun için süreci en iyi şekilde planlıyor, Türkiye’nin her yerindeki parça yüklerinizi depolarımızda toplayarak haftanın belirli günlerinde depolarımızdan Lübnan’a doğru çıkış yapıyoruz. Hedef ülkeye ulaştıktan sonra yüklerinizi son alıcılarına kadar ya da gümrüklerde teslim edebiliyoruz.

Lübnan parsiyel nakliye çözümlerimiz birçok avantajı bir arada sağlamaktadır ve bunların bazıları şunlardır:

  • Lübnan parsiyel nakliye uygulamamızla yükünüzün miktarı her ne olursa olsun taşıyabiliyoruz. Böylece dilediğiniz kapasitede ticaret yapabiliyorsunuz.
  • Parsiyel nakliyede aynı güzergaha gidecek, birden fazla kişinin yükün aynı araca yüklenmektedir. Böylece araçlarımız başka bir yere uğramadan hedefe hareket etmekte, kısa sürede dağıtım yaptığı için zamandan tasarruf sağlamaktadır.
  • Lübnan parsiyel nakliye uygulamalarımızda kira bedeli yük sahipleri arasında paylaştırılmaktadır. Böylece lojistik giderleriniz minimuma inmektedir.

Komple Taşıma

Seyid Lojistik olarak, müşterilerimize farklı seçeneklerde kaliteli taşıma imkânları sunuyoruz. Taşınacak ürünün cinsine göre taşıma türleri de farklılık

Lübnan’a gerçekleştirmiş olduğumuz nakliye türlerinden birisi komple taşımadır. Komple taşımada tek bir müşteriye ait yük bir araca yüklenerek taşınmaktadır. Bu nakliye türünde en temel etken yükün aracı tam olarak doldurmasıdır.

Komple taşıma yükünü cinsine ve özelliklerine göre farklı şekillerde taşınabilir. Konteyner ile taşıma yapılabileceği gibi açık araçlarla, dökme olarak da gerçekleştirilebilir. Seyid Lojistik olarak geniş araç filomuzla daima müşterilerimizin ihtiyaçlarına profesyonel çözümler sunuyoruz. Komple taşıma kapsamında taşınmasını istediğiniz her türlü yükünüzü bulunduğunuz yerden alıyor, gümrük işlemlerini yapıyor ve hareket ediyoruz. Lübnan’daki son alıcıya kadar güvenli biçimde ulaşıyor, mümkün olan en kısa sürede teslimatımızı gerçekleştiriyoruz.

Ağır tonajlı ve hacimli yüklerinizi de komple taşıma ile Lübnan’a taşıyabiliyor, karayolu, denizyolu, havayolu ya da demiryolu gibi alternatifler arasından en uygunuyla sigortalı olarak taşımacılık yapıyoruz. Üstelik komple taşımada tek bir müşteriye ait yük taşındığı için herhangi bir bekleme söz konusu değildir. Yükleme yapıldıktan sonra yükün istenildiği zaman alıcıya doğru hareket etmesi mümkündür. Yüklemeden sonra başka yükleme yapılmayacağı için başka bir müdahale de gerçekleştirilmemektedir.

Kombine Proje Taşımacılığı

Seyid Lojistik olarak Lübnan’a gerçekleştirdiğimiz operasyonlarda tercih edilen bir diğer nakliye türü kombine proje taşımacılığıdır. Bu nakliye türünde yüklerin yükleme noktasından hedef birime ulaşıncaya kadar en az iki farklı taşıma türü kullanılmaktadır.

Özellikle Suriye’de başlayan karmaşalardan sonra Lübnan’a kombine taşımacılık daha da artmış, genellikle de karayolu ile denizyolu taşımacılığı entegre biçimde kullanılır olmuştur. Firmamız devasa projeleriniz için dahi en iyi çözümleri sunmakta, karayoluyla ülkemizin dört bir tarafından yük alımı yapıp denizyoluyla Lübnan limanlarına ulaşmakta, buradan yeniden karayoluyla ülke içindeki son teslimat noktasına yüklerinizi ulaştırmaktadır.

Lübnan Denizyolu

Lübnan tıpkı Türkiye gibi Akdeniz kıyısında yer alan bir ülkedir. Bu nedenle iki ülke arasında denizyoluyla taşımacılık yapmak mümkündür. Son on yıllarda Lübnan denizyolu taşımacılığı çok daha artmış, güzergâh seçimi bu yönde ağırlık kazanmıştır.

Firma olarak Lübnan’a denizyoluyla ulaşacağımız taktirde yükleme noktalarımızdan yükünüzü alıyor, gümrükleme yapıyor ve araçlarımızı Ro-Ro gemilerine yüklüyoruz. Gemiler Trablus Limanı’na vardığında araçlarımızı indiriyor, gümrük işlemlerini tamamlıyor ve son teslimat adresine doğru yola çıkarak teslimatımızı gerçekleştiriyoruz. Beyrut, Jieh, Baabda, Aley, Enfeh, El Mina ve diğer bütün şehirlere dağıtımlarımızı yapıyoruz.